logo
Strona głównaDla pacjentaDla świadczeniodawcyOpieka zdrowotna w UENasz oddział NFZKontakt
Dziś jest środa, 16 października 2019 godzina

Dla świadczeniodawcy \ e-WUŚ - Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców

Możliwość weryfikacji pacjentów w systemie eWUŚ


06-11-2015

Ważność upoważnień pozwalających użytkownikom na weryfikację prawa do świadczeń pacjentów w systemie eWUŚ wydanych przez NFZ upływa po 3 latach od momentu wydania.
Wydane na przełomie lat 2012/2013 upoważnienia przestaną obowiązywać w ciągu najbliższych tygodni. Aby zapewnić możliwość nieprzerwanej pracy w systemie eWUŚ prosimy o weryfikację okresu ważności posiadanych upoważnień i w razie potrzeby przedłużenie ważności na kolejne 3 lata poprzez Portal SZOI.

 

  • W pierwszej kolejności należy przedłużyć ważność upoważnienia administratora systemu eWUŚ poprzez złożenie wniosku w formie elektronicznej (menu: Administrator > Upoważnienia eWUŚ > Wnioski, opcja: Dodawanie wniosku administratora) 
  • Należy upewnić się, że wniosek został przyjęty przez ZOW NFZ (zmiana statusu wniosku na „przyjęty").
  • Kolejnym krokiem jest przedłużenie upoważnień dla poszczególnych operatorów. Ta operacja może być wykonana przez administratora system eWUŚ  (menu: Administrator > Upoważnienia eWUŚ > Upoważnienia, zakładka: Upoważnieni operatorzy, opcja: Dodawanie upoważnienia operatora).

 

Wykonanie powyższych operacji spowoduje automatyczne anulowanie poprzedniego upoważnienia i wydanie nowego na kolejne 3 lata.

 

Uwaga: Upoważnienia do korzystania z systemu eWUŚ dla „Świadczeniodawców" (poprzez Portal SZOI) oraz „Lekarzy" (poprzez system SNRL) są bezterminowe i nie wymagają odnawiania.